ANAKOINΩΣΗ 12-02-2020 ΓΙΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΑΤΡΩΝ ΕΣΥ

Το Γενικό Νοσοκομείο Σάμου ¨Άγιος Παντελεήμων¨ ανακοινώνει ότι με την με αριθμό 2110/10-02-2020 απόφασή του(ΑΔΑ: 9ΡΨΝ46907Ξ-9ΡΩ), προκηρύσσονται για πλήρωση οι παρακάτω μόνιμες θέσεις, επί θητεία, ειδικευμένων ιατρών του κλάδου ΕΣΥ,  προς κάλυψη των αναγκών του:

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ

ΒΑΘΜΟΣ

ΑΡΙΘΜΟΣ ΘΕΣΕΩΝ

ΩΤΟΡΙΝΟΛΑΡΥΓΓΟΛΟΓΙΑΣ

ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ

ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗΣ

2

ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΑΣ

ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗΣ

ΜΑΙΕΥΤΙΚΗΣ-ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑΣ

1

Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων των  υποψηφίων ιατρών στην ηλεκτρονική διεύθυνση esydoctors.moh.gov.gr αρχίζει στις 14-02-2020 ώρα 12.00 και λήγει στην  28-02-2020 ώρα 12.00. Λεπτομέρειες για την προκήρυξη και τα απαιτούμενα δικαιολογητικά θα βρείτε εδώ .

ANAKOINΩΣΗ 04-02-2020 ΓΙΑ ΑΣΚΗΣΗ ΕΤΟΙΜΟΤΗΤΑΣ

Με άκρα μυστικότητα στις 09.30πμ πραγματοποιήθηκε άσκηση για αντιμετώπιση κρούσματος κοροναϊου 2019-nCov στο Νοσοκομείο μας. Εκτός από τα στελέχη του Νοσοκομείου κανείς άλλος δεν γνώριζε τη διεξαγωγή της ώστε έτσι να καταγραφούν τα τυχόν προβλήματα και δυσχέρειες που θα προέκυπταν.

Η άσκηση διεξήχθη ομαλά χωρίς ουσιαστικά προβλήματα και βοήθησε ώστε το ίδρυμά μας να είναι προετοιμασμένο αν προκύψει ένα τέτοιο ενδεχόμενο, προς διασφάλιση της υγείας του πληθυσμού της Σάμου.

ANAKOINΩΣΗ 03-02-2020 ΓΙΑ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥΣ ΙΑΤΡΟΥΣ

Προς κάθε ενδιαφερόμενο

Το Γενικό Νοσοκομείο Σάμου ¨Άγιος Παντελεήμων¨ ενδιαφέρεται για την πρόσληψη επικουρικών  ιατρών, για κάλυψη υπηρεσιακών αναγκών του, των κάτωθι ειδικοτήτων:

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ

ΑΡΙΘΜΟΣ ΙΑΤΡΩΝ

ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗΣ

ΔΥΟ (2) ΙΑΤΡΟΙ

ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ

ΔΥΟ (2) ΙΑΤΡΟΙ

ΜΑΙΕΥΤΙΚΗΣ -ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑΣ

ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΙΑΣ

ΑΚΤΙΝΟΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΗΣ

ΩΡΛ

ΟΓΚΟΛΟΓΙΑΣ

ΙΑΤΡΟΔΙΚΑΣΤΙΚΗΣ

ΕΝΑΣ (1) ΙΑΤΡΟΣ

Όσοι ιατροί ενδιαφέρονται να προσληφθούν ως επικουρικοί ιατροί, με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, πλήρους και αποκλειστικής απασχόλησης, με διετή ή τριετή θητεία για την κάλυψη επιτακτικών αναγκών του Γ.Ν. Σάμου , καλούνται να υποβάλουν αιτήσεις με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή τους στον ηλεκτρονικό κατάλογο επικουρικών ιατρών που τηρεί η 2η ΥΠΕ Πειραιώς και Αιγαίου με ενημέρωσή μας ώστε να γίνουν οι διαδικασίες για την άμεση πρόσληψή τους .

Οι ενδιαφερόμενοι ιατροί μπορούν να επικοινωνούν  με το Τμήμα Διαχείρισης Ανθρώπινου Δυναμικού στο τηλέφωνο 2273083194-83125 και στη Γραμματεία του Γ.Ν.Σάμου  στο τηλέφωνο 2273083104 για περισσότερες πληροφορίες.

ANAKOINΩΣΗ 03-02-2020 ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΟ ΜΗΝΥΜΑ

Ένας άξιος επιστήμονας και πρώην Πρόεδρος του Ιατρικού Συλλόγου Σάμου ο Δημήτριος Μαυρατζώτης, δεν βρίσκεται πλέον ανάμεσά μας.

Η Διοίκηση και το προσωπικό του Γενικού Νοσοκομείο Σάμου ¨Άγιος Παντελεήμων¨ εκφράζουμε  τα συλλυπητήρια μας  στην οικογένειά του και στους οικείους του.

Καλό ταξίδι Γιατρέ.

Νικόλαος Α. Στεφανής

Ευχαριστήριο για τους δότες μυελού των οστών

To Τμήμα Αιμοδοσίας του Γενικού Νοσοκομείου Σάμου και η Επιστημονικά Υπεύθυνη του Τμήματος ευχαριστούν θερμά την 79 ΑΔΤΕ για την στήριξη και συμβολή της, στην εγγραφή Εθελοντών Δοτών Αιμοποιητικών Κυττάρων/ Μυελού των Οστών.

Από το Μάιο του 2016 που συνεργαζόμαστε με το Όραμα Ελπίδας, με την στήριξη σας καθώς και με την βοήθεια όλων των συμπολιτών μας, ο αριθμός των Εθελοντών που έχουν εγγραφεί στην Αιμοδοσία Σάμου αγγίζει τους 3.000. Στόχος μας είναι κάθε μέρα ο αριθμός αυτός να αυξάνεται, ώστε να έρθει η μέρα που να μην υπάρχει ούτε ένας συνάνθρωπός μας χωρίς ελπίδα για ζωή. ¨

ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ¨

Σας ευχαριστούμε