Ανακοίνωση 1/6/2020 - Ευχαριστήριο για δωρεές

H Διοίκηση του Γενικού Νοσοκομείου Σάμου ¨Άγιος Παντελεήμων¨ με την παρούσα ανακοίνωση θα ήθελε να εκφράσει τις ειλικρινείς ευχαριστίες της στους κάτωθι για την ευγενική δωρεά τους στο Ίδρυμά μας:

- Δωρεά της εταιρείας Samos Express Αφοί Ν.Καραγιάννη ΕΠΕ σε μεταφορά εξοπλισμού στο ΓΝ Σάμου.

-Δωρεά της εταιρείας LARUS PIREUS PH- κ.Κονδύλη Αλέξιο ιατρικού εξοπλισμού στη Παιδιατρική Κλινική στο ΓΝ Σάμου.

-Δωρεά της εταιρείας Μεταφορική Σάμου Καραγιάννη ΙΚΕ-Nestoras Trans σε μεταφορά εξοπλισμού στο ΓΝ Σάμου. Η προσφορά σας είναι για εμάς ανεκτίμητης αξίας

ANAKOINΩΣΗ 25-05-2020 - ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ

Η Διοίκηση του Γενικού Νοσοκομείου Σάμου, ευχαριστεί το ΠΕΔΥ Κ.Υ.Καρλοβάσου, για τη παραχώρηση οδοντιατρικού εξοπλισμού, το οποίο προήλθε στη κατοχή του, από δωρεά της 2470 Περιφέρειας Διεθνούς Ρόταρυ - του Παραρτήματος Σάμου.

Ο εξοπλισμός αυτός θα αντικαταστήσει το προ εικοσαετίας παλαιό εξοπλισμό του Οδοντιατρικού Εξωτερικού Ιατρείου μας. Τέτοιου είδους δωρεές από όπου και αν προέρχονται ενισχύουν το Νοσοκομείο μας, παρέχοντας καλύτερες υπηρεσίες στους επωφελούμενους. Ελπίζουμε η προσφορά προς το συνάνθρωπό μας να συνεχιστεί.

ANAKOINΩΣΗ 15-05-2020 ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΩΝ

Ξεκινήσαμε τον ιατρικό έλεγχο για τους επιτυχόντες στην Πυροσβεστική Υπηρεσία σε συνεργασία με τη Διοίκηση της Π.Υ. που εδρεύει στη Σάμο. Οι ιατρικές εξετάσεις θα πραγματοποιούνται κλείνοντας ραντεβού τηλεφωνικώς έτσι ώστε να αποφευχθεί ο συνωστισμός. Όλοι οι ενδιαφερόμενοι ενημερώνονται μόνο από εμάς τηλεφωνικώς και προσέρχονται στην ώρα που προκαθορίζεται τηρώντας όλα τα μέτρα ατομική προστασίας. Η διαδικασία αυτή θα ολοκληρωθεί έως τις 22/05/2020.

ANAKOINΩΣΗ 20-05-2020 ΑΝΑΛΗΨΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΝΕΦΡΟΛΟΓΟΥ

Ολοκληρώθηκαν σήμερα οι διαδικασίες πρόσληψης με την ορκωμοσία στο Γραφείο Διοικητή, της ιατρού Νεφρολογίας με βαθμό Επιμελητή Β΄ για τη Μονάδα Τεχνητού Νεφρού του Νοσοκομείου μας. Σας υπενθυμίζουμε ότι μέχρι και χθες στη Μονάδα αυτή υπηρετούσαν δυο ιατροί, ένας Διευθυντής και ένας Επιμελητής Β΄.

Στο επόμενο διάστημα θα ολοκληρωθούν οι διαδικασίες για τη πρόσληψη και άλλου μόνιμου ιατρικού προσωπικού.