ΑΓΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ

ΚΕ.Φ.Ι.ΑΠ

Κ.Ψυχικής Υγείας

22730 80953 & 80060

Με ιδιαίτερη χαρά ανακοινώνουμε ότι οι υπηρεσίες του Νοσοκομείου μας ενισχύθηκαν  σημαντικά με την απόκτηση σύγχρονης μονάδας βρογχοσκόπησης, μετά από  δωρεά ανώνυμης Κυρίας,  στη  μνήμη  προσφιλών προσώπων της .

Η εν λόγω  μονάδα διαγνωστικής και θεραπευτικής βρογχοσκόπησης θα τεθεί σύντομα σε λειτουργία από την ιατρό πνευμονολόγο-φυματιολόγο  της Μονάδας Εντατικής Θεραπείας, Αικατερίνη Ράλλη, για εσωτερικούς  και εξωτερικούς πνευμονολογικούς  ασθενείς  και  θα επιτρέψει για πρώτη φορά στο Νοσοκομείο της Σάμου τη  διενέργεια μιας σημαντικής διαγνωστικής και θεραπευτικής ιατρικής πράξης, η οποία μέχρι τώρα απαιτούσε την αναγκαστική  μεταφορά των ασθενών σε Νοσοκομεία της ενδοχώρας.

Ευχαριστούμε θερμά την Κυρία για την ανεκτίμητης αξίας προσφορά στην τοπική κοινωνία  μας .

ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΣΑΜΟΥ

FacebookMySpaceTwitterDeliciousGoogle BookmarksTechnoratiLinkedinPinterest

diavgia        ethtypografioygionxarthsesynetbanner1

Copyright ©2015 Γενικό Νοσοκομείο Σάμου. All Rights Reserved.