ΑΓΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ

Κ.Ψυχικής Υγείας

Σάμος 07-05-2018

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η διήμερη εκδήλωση, που διοργάνωσε το Τμήμα Αιμοδοσίας του Γενικού Νοσοκομείου Σάμου σε συνεργασία με τον Σύλλογο Όραμα Ελπίδας και με πρωτοβουλία της Ιατρού του Πολυδύναμου Περιφερειακού Ιατρείου Φούρνων κας Άννα-Μαρίας Α. Αξιώτη , για την ενημέρωση και την εγγραφή Εθελοντών Δοτών Μυελού των Οστών, η οποία πραγματοποιήθηκε στους Φούρνους Κορσεών στις 5 και 6 Μαΐου 2018.

Η ανταπόκριση του κόσμου ξεπέρασε κάθε προσδοκία, αυξάνοντας τους εθελοντές δότες της Τράπεζας Εθελοντών Δοτών Μυελού των Οστών. Εγγράφηκαν 52 συμπολίτες μας, παραδείγματα προς μίμηση, δίνοντας δείγμα στοματικού επιχρίσματος και συνάμα ελπίδα ζωής σε συνανθρώπους μας, που το έχουν ανάγκη, αυξάνοντας έτσι τις πιθανότητες ίασης τους.

Ακόμη μια φορά μέσω της ενημέρωσης και εν συνεχεία από τον αριθμό των νέων Εθελοντών Μυελού των Οστών, από το ακριτικό νησί των Φούρνων, αποδείχθηκε έμπρακτα η ανθρωπιά και το σθένος των ανθρώπων. ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΣΑΜΟΥ

(Κάντε κλικ στις φωτογραφίες για μεγέθυνση)

FacebookMySpaceTwitterDeliciousGoogle BookmarksTechnoratiLinkedinPinterest

diavgiaethnikokentrokallethtypografioygionxarthsesynetbanner1

Copyright ©2015 Γενικό Νοσοκομείο Σάμου. All Rights Reserved.